Istorija

1997

Būtent 1997-uosius metus galima laikyti klubo susikūrimo pradžia, kadangi nuo 1995 važinėjanti ir besidominti motociklais Vilniaus Viršuliškių grupuotė, pradėjo taisyti motociklus kartu, organizuotai važinėti į išvykas bei po miestą, o svarbiausia – nesijungti prie jokio kito klubo, bet įkurti būtent savo. Taip 1997-ųjų liepą buvo sukurtas klubo herbas bei pavadinimas, tačiau nuspręsta klubo neregistruoti ir spalvų neprisisiūti, kol neįsitikinsime, kad klubas pakankamai stiprus ir vertas vadintis klubu.

1998

Kadangi mūsų grupuotė neiširo, atlaikė visus išbandymus, prisijungė dar daugiau bendraminčių, buvo nuspręsta pasigaminti ir prisisiūti klubo spalvas. Visas procesas ruošiant įstatus ir klubo spalvas kiek užtruko, tačiau 1998 paskutinį rugsėjo šeštadienį buvo įkurtas motociklininkų klubas “VORAI”. Klubo įkurimo proga buvo suorganizuota maža šventė “Mini bike tūsas 1998” Viršuliškėse, kurioje dalyvavo trijų MC klubų nariai, bei pavieniai motociklininkai.

1999

Sausio mėnesį, po keliolikos bandymų pagaliau pavyko įregistruoti klubą savivaldybėje. Nuo tada mes – Visuomeninė organizacija motoklubas “Vorai”. Į klubą įstojus dar keliems nariams, nuspręsta laikytis visų tarptautiniams klubams galiojančių taisyklių, bei tapti “MC”. Atidarytas pirmasis klubhauzas Viršuliškėse. Prisisiuvus atitinkamas spalvas iškilo konfliktas su visais kitais Vilniaus klubais, kadangi pagal tuometines Vilniaus taisykles naujas klubas privalėjo praeiti vienų metų bandomąjį laikotarpį. Po dvi savaites trukusių derybų, mūsų klubas sutiko pereiti bandomąjį laikotarpį ir tuomet tapti “MC”. Taigi visus 1999 pravažinėjome su seno pavyzdžio spalvomis. 1999 buvo suorganizuotas “Baikerių turnyras 1999” Viršuliškėse, kuriame dalyvavo visi tuometiniai Vilniaus MC klubai.

2000

2000-uosius pasitikome Kovo 11-ąją suorganizuotu koncertu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečiui paminėti. Koncertas taip ir vadinosi – “Dešimtmetis”. Sezono atidarymą pasitikome jau kaip “MC”, nors ir buvo klubų, nepatenkintų mūsų įsiliejimu į Vilniaus baikerių gyvenimą. Kaip atsisveikinimą su praeitimi, sudeginome visas senas spalvas ir visam laikui pasilikome vieną kelią – “Vorai MC”. Liepos mėnesį buvo suorganizuotas “Baikerių turnyras 2000” Viršuliškėse. Buvo aplankyta daug renginių ir įkurti: palaikymo klubas “Vorų broliai MCC” (pirmasis Lietuvoje “MCC” klubas), bei Jaunimo techninės kūrybos sekcija (JTKS) “Voriukai” Vilniuje.

2001

2001- ieji metai prasidėjo kelione į Aukštadvarį motociklais (2001 01 15) ir filialų “Vorų broliai MCC” ir JTKS “Voriukai” įkūrimu Aukštadvaryje. 2001 kovo 11-ąją buvo suorganizuotas kasmetinis koncertas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti klube Pepsi-Zet, kur koncertavo ir atlikėjai iš Norvegijos: “M-Eternal”, bei “Borknagar”.  Liepos 13-15 dienomis buvo surengta 3 parų šventė “Mototurnyras 2001” skirtas Žalgirio mūšiui paminėti, kurią aplankė virš 500 motociklininkų iš Lietuvos, Švedijos, Danijos, Vokietijos ir kitur.

2002

Naujakas buvo švenčiamas Elektrėnuose tuo pačiu įkuriant ir “Kaukolių broliją”, kurią sudarė trys klubai – “Vorai MC”, “Midnight ravens MC” ir “Strangers MC”. Kovo 11- ąją suorganizuotas kasmetinis tradicinis koncertas “Tėvynei 2002”, kuriame dalyvavo Skyforger (LV), Diktatūra (LT), Obtest (LT) ir kt. Gegužės 25 -ąją įkurtas filialas “Vorų broliai MCC” Druskininkuose. Liepos 13-ąją suorganizuotas kasmetinis tradicinis “Baikerių turnyras 2002”, kurį organizavo “Kaukolių brolija”. Po renginio ši brolija buvo išardyta, kaip neturinti perspektyvos. Nuspręsta – jog “Vorai MC” daugiau niekada nepriklausys jokioms sąjungoms. Kai kurie nariai – pirmieji Lietuvoje – pradėjo nešioti “1 %” antsiuvą. Spalio 5 – ąją švenčiant Klubo gimtadienį, įkurtas filialas “Vorų broliai MCC” Akmenėje, performuojant ir prijungiant motociklininkų klubą “Griausmas”, o Druskininkuose atsirado pirmieji “Vorai MC” hangaround’ai. Nauji metai buvo švenčiami Druskininkuose tuo pačiu įkuriant ir JTKS “Voriukai”.

2003

2003 metai prasidėjo 02.08. įkuriant jungtinį filialą “Vorų broliai MCC” Klaipėdoje, kurio nariai yra iš Klaipėdos, Vėžaičių ir Nidos. Taip pat suorganizuotas kasmetinis tradicinis patriotinis koncertas “Tėvynei 2003”, kurį aplankė apie 700 svečių ir koncertavo Estijos grupė “Loits”. Gegužės mėnesiais nuspresta rengti visos Lietuvos padalinių šventę trunkančią 3 dienas – “Vorų dienos”, kuri vyko Aukštadvaryje. Kaip neturintis perspektyvų, buvo išardytas Aukštadvario filialas “Vorų broliai MCC”. Liepos mėnesį vykęs “Baikerių turnyras 2003” organizuotas Zarasuose, kurį aplankė keli tūkstančiai svečių. Spalį audringai paminėtas klubo 5 metų jubiliejus.

2004

2004 buvo suorganizuoti 4 renginiai. Kovo 11- ąją koncerto “Tėvynei 2004” metu koncertavo grupės iš Lietuvos ir svečiai iš Latvijos “Sanctimony”. 05.01. pirmą kartą klubo istorijoje buvo suorganizuotas Lietuvos baikerių sezono atidarymas pirmąjį gegužės šeštadienį, kuriame iš viso dalyvavo apie 200 motociklininkų. 05.25 vyko “Vorų dienos 2004” Druskininkų apylinkėse. 07.10. vyko tarptautinis “Baikerių turnyras 2004” Anykščiuose – dalyvavo svečiai iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Buvo aplankyti motociklininkų renginiai Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje. Po birželio mėnesį įvykusio incidento buvo nutrauktas bendravimas su keliais Lietuvos motociklininkų klubais. Tai buvo paskata įkurti Lietuvos baikerių kongresą. “Vorai MC Vilnius” klubhauzas persikėlė iš Viršuliškių į legendinį “Bombiaką” Antakalnyje. Įvairių Lietuvos miestų “Vorų broliai MCC” nariai tapo “Vorai MC Lietuva” hangaround’ais. Pradėjo veiklą internetinė svetainė: www.voraimc.lt

2005

Sausio 15 – 16 d. d. Škilietų km. netoli Aukštadvario suorganizuotas pirmasis “Baikerių viduržiemis 2005”, skirtas Klaipėdos krašto sukilimo metinėms paminėti. Tai pirmas tokio pobūdžio renginys Lietuvos motociklininkų judėjimo istorijoje, kai viduryje žiemos buvo suvažiuota motociklais bei nakvojama palapinėse. Tradicinio koncerto “Tėvynei 2005” metu, kovo 11 – ąją koncertavo grupės iš Lietuvos ir svečiai iš Latvijos “Skyforger”. Balandžio 9 d. Vilniuje “Vorai MC” prisidėjo organizuojant pirmąjį Lietuvos baikerių klubų kongresą. Gegužės mėnesį suorganizuota pilietinė – patriotinė akcija, kuri iki šiol yra įslaptinta. “Vorų dienos 2005” vyko paskutinį gegužės savaitgalį Karklėje. Po ypatingai gerai pavykusios šventės buvo nuspręsta “Vorų dienas” nuolat organizuoti Karklėje. Birželio 24 – 26 d.  suorganizuotas “Ralis aplink Lietuvą 2005” retro stiliaus motociklais, skirtas 1941 metų birželio 23 – iosios sukilimui paminėti. Ralio metu buvo įveiktas maršrutas Vilnius – Druskininkai – Varniai – Vilnius. Liepos 15 – 17 d. d. Druskininkuose suorganizuotas kasmetinis tradicinis tarptautinis “Mototurnyras 2005”, skirtas Žalgirio mūšio metinėms paminėti. Turnyrą aplankė svečiai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos. Pirmą rugpjūčio savaitę suorganizuota “Motomėgėjų stovykla 2005” vaikams. Akmenėje įkurta JTKS “Voriukai”. Metų pabaigoje įsigytos patalpos klubhauzui Buivydiškėse.

2006

Sausio 14 – 15 d. d. Aukštadvaryje vyko tradiciniu ir tarptautiniu tapęs “Baikerių viduržiemis 2006”. Į renginį atvyko maždaug 65 motociklai, dalyvavo svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Rusijos, Lenkijos, bei Prancūzijos. Pirmą kartą dalyvauta žiemos renginyje “Elefantentreffen 2006” Vokietijoje, kur du klubo nariai nuvažiavo motociklu “Ural”. Koncerto “Tėvynei 2006” metu koncertavo grupės tik iš Lietuvos, o renginį aplankė rekordinis žiūrovų skaičius – apie 800. “Vorų dienos 2006” vyko Karklėje. Jų metu “Vorų broliai MCC” gretas papildė motociklininkai iš Juodkrantės ir Alytaus. Birželio 23 – 25 dienomis vyko “Ralis aplink Lietuvą 2006”. “Vorai MC Lietuva” tapo Lietuvos baikerių kongreso tarybos nariais. Vasarą didieji Europos baikerių klubai pripažino”Vorai MC Lietuva”, kaip “1 % ” klubą. Liepos mėn. “Baikerių turnyras 2006” suorganizuotas Druskininkuose – jį aplankė didžioji dalis Lietuvos baikerių klubų. Rugpjūčio mėn. organizuota savaitę trukusi “Motomėgėjų stovykla 2006” vaikams. Vilkaviškio klubas “MAR’as” tapo “Vorų broliai MCC Vilkaviškis”.

2007

Sausio 12 – 14 d. d. Aukštadvaryje vyko tarptautinis “Baikerių viduržiemis 2007” į kurį suvažiavo apie 120 motociklų. Galutinai suformuoti padaliniai “Vorai MC Lietuva (Gargždai)”, “Vorai MC Lietuva (Nomads)” ir Vorai MC Lietuva (Kaišiadorys)”. Atidarytas “Vorai MC Lietuva (Kaišiadorys)” klubhauzas netoliese Kaišiadorių. Birželio 22 – 24 d. d. vyko “Ralis aplink Lietuvą 2007”. Vasarą Klubas pradėjo organizuoti retro kroso varžybas – vyko I (Kačerginėje) ir II (Joniškyje) Lietuvos čempionato etapai. Padaliniai pradėjo organizuoti atskirus renginius savo regionuose: “Vorai MC Lietuva (Nomads) – pietų Lietuvos motociklininkų sezono atidarymą, “Vorai MC Lietuva (Kaišiadorys) – žiemos motociklininkų sezono atidarymą ir t. t. Suorganizuota patriotinė akcija palaikyti Latvijos patriotus, kuri šiuo metu yra įslaptinta. Liepos 14 d. “Baikerių turnyras 2007” vyko Gargžduose sutraukdamas rekordinį žiūrovų skaičių.

2008

Sausio 11 – 13 d. d. Stakliškėse vyko tarptautinis “Baikerių viduržiemis 2008”, kuriame dalyvavo baikeriai iš 11 valstybių: Latvijos, Estijos, Švedijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Airijos, Italijos, Kroatijos ir kt. Koncertavo švedų grupė “Hellbilly Boys”.Atidarytas “Vorai MC Lietuva (Gargždai)” klubhauzas Gargžduose ir “Vorai MC Lietuva (Nomads)” klubhauzas Druskininkuose. Suformuotas “Vorai MC Nomads (International)” prospect padalinys, kurį sudaro vyrai iš Rusijos, Italijos, Švedijos ir JAV. Tradiciškai organizuoti renginiai “Pietų Lietuvos sezono atidarymas 2008” (vyko Druskininkuose), “Vorų dienos 2008” (vyko Karklėje), “Ralis aplink Lietuvą 2008”, “Mototurnyras 2008” (vyko Gargžduose), “Žiemos sezono atidarymas 2008” (vyko Kaišiadoryse) ir kt. Retro krosui sunkiasvoriais sovietiniais motociklais sulaukus didžiulio susidomėjimo buvo organizuotas Lietuvos čempionatas, kuris buvo sudarytas iš dviejų etapų (Gargžduose ir Joniškyje). Pajūryje atšvęstas “Vorai MC Lietuva” 10 metų jubiliejus.

2009

Sausio 9 – 11 dienomis “Baikerių viduržiemį 2009” aplankė baikeriai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir kt. Sausio – vasario mėnesiais aplankytas renginys “Snowdogs” Rusijoje, kur nuvažiuota 4 motociklais apie 5000 km. “Vorai MC Lietuva” nutraukė veiklą Lietuvos baikerių kongreso taryboje.

2010

„Vorai MC“ išlaikė nacionalinius interesus, kurie iš esmės nesikeičia nuo pat klubo įsteigimo pradžios ir tradiciškai metus pradėjo Lietuvos ir užsienio motociklininkams organizuojamu renginiu „Baikerių viduržiemis 2010“ (kurio metu sulaukta svečių iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, ir Švedijos). Šešiais motociklais nuvažiuota apie 3000 km į Vokietijoje vykstantį žieminį renginį “Augustusburg winter party”, bei trimis motociklais į taip pat Vokietijoje sausio mėnesį vykstantį renginį „Elefantentreffen 2010“. Tautiškumo ir patriotiškumo skatinimo tikslams įgyvendinti kovo 11 d. prasmingai paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena koncertu „Tėvynei 2010“. Šiltasis sezonas atidarytas renginiais Dzūkijos regione „Dzūkijos baikerių sezono atidarymas“ Druskininkuose ir Vakarų Lietuvoje „Gargždų baikerių sezono atidarymas“ Gargžduose. „Griausmadariai MCC“ tapo „Vorų broliai MCC Kaunas“ ir „Vorų broliai MCC Jonava“, o kasmetinis renginys „Laisvės kovų keliu“ 2010 m. buvo sujungtas su Raliu aplink Lietuvą, kurio finalinė dalis įvyko „Vorai MC Kaišiadorys“ klubhauze bei tapo „Vorai MC“ ir „Vorų broliai MCC“ rengiamų patriotinių švenčių dalimi, kurių metu lankytos Kruonio ir Kaišiadorių partizanų rezistencijos bei atminties vietovės. „Mototurnyras 2010“ organizuotas Kretingoje, o Žiemos sezonas atidarytas Kaišiadoryse. Suorganizuotas Lietuvos Retromotokroso čempionatas.

2011

Aktyvus motociklininkų gyvenimas vyksta ir šaltuoju metų laiku, todėl sausio mėnesį surengtas kasmetinis ,,Baikerių viduržiemis“. Žieminį renginį aplankė motociklininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Propaguodami žieminį motociklizmą, ,,Vorai MC“ 3 motociklais aplankė žieminį renginį Vokietijoje – ‚Altes Elefantentreffen“. Kadangi klubui nesvetimas tautinis, patriotinis ugdymas, Kovo 11-osios proga „Vorai MC“ tęsė kasmetinių „Tėvynei“ skirtų koncertų tradiciją. Suorganizuotas „Ralis aplink Lietuvą“, skirtas Birželio 23-iosios sukilimui paminėti, kuriame dalyvavo virš 20 ekipažų. Liepą, Žalgirio mūšio metinių proga, ,,Vorai MC“ Gargžduose surengė „Mototurnyrą“. ,,Baikerių žiemos sezono atidarymas“ vyko Vilkaviškyje. Suorganizuotas Lietuvos Retromotokroso čempionatas.

2012

„Baikerių viduržiemis“ vyko Kaniūkuose, Molėtų rajone, kartu startavo ir žieminio retrokroso varžybos. Specialiai įrengtoje kroso trasoje motociklai buvo suskirstyti į 5 klases. Vasario mėnesį 5 motociklais nuvažiuota į “Medved shatun“ Rusijoje. Vasario 16-oji paminėta renginiu Vilkaviškyje, Kovo 11-oji – koncertu „Tėvynei“. Šiltojo metų laiko ir motociklininkų sezono atidarymai surengti Druskininkuose – „Dzūkijos motociklininkų sezono atidarymas“ ir Gargžduose – „Vakarų Lietuvos motociklininkų sezono atidarymas“. „Mototurnyras“ vyko Gargžduose. Tai – renginys miestui ir motociklininkų bendruomenei, į jį kaip ir kasmet susirinko Lietuvos ir kaimyninių šalių motociklininkai. Akmenėje spalio mėnesį uždarytas šiltasis sezonas. Lapkričio mėnesį svarbiausia idėja išliko „Žiemos sezono atidarymas“, kuris surengtas Vilkaviškyje. Suorganizuoti Lietuvos ir Pabaltijo Retromotokroso čempionatai.

2013
Žiemą važinėjantiems motociklininkams sausio mėnesį surengtas „Baikerių viduržiemis“, kartu vyko ir kroso varžybos. Vasario mėnesį 5 motociklais nuvažiuota į žieminį renginį „Zavirucha“ Baltarusijoje. Vasario 16-oji sutikta Vilkaviškyje, Kovo 11-oji paminėta renginiu „Tėvynei“. Sezonas atidarytas Druskininkuose ir Gargžduose. Surengtas „Ralis aplink Lietuvą“. Gargždų miesto 760-osioms paminėjimo metinėms padovanotas „Mototurnyras“, kuris vyko Minijos slėnyje.

Žinokite, kas vyksta

Gaukite klubo naujienas greičiau ir patogiau:

Kiti projektai

Aplankykite kitas mūsų svetaines:

Klubo draugai

Aplankykite mūsų draugus:

    WHICH PART OF FUCK OFF DON'T YOU UNDERSTAND?